enzo

To forum jest dla każdego ma nadzieje że sie wszystkim spodoba


#1 2011-01-04 16:25:25

piotrek121

Administrator

Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 289
Punktów :   

Najlepsze soundtracki z gier!

Od zalania dziejów… „Nie, no” trochę później grom komputerowym czy konsolowym zaczął towarzyszyć dźwięk. Na początku były to jedynie odgłosy, które pojawiały się po wykonaniu pewnej czynności np. skoku. Jednak po jakimś czasie wraz z rozwojem samego growego rynku zaczęły pojawiać się nowe gammy dźwięków. Z czasem podczas rozgrywki uświadczyć mogliśmy nawet melodii . Pewnie na twarzach wielu pojawia się uśmiech. Warto pamiętać, że wtedy ludzie zachwycali się wprowadzeniem kartami graficznymi, dzięki którym mogli podziwiać dodatkowo barwy różne od białego i czarnego. Nie ma się w sumie czemu dziwić… Wróćmy jednak do tematu tego artykułu. Po latach autorzy gier zaczęli wprowadzać do nich rozbudowane dźwięki do tego co najważniejsze już pełne utwory, nagranych przez muzyków z prawdziwego zdarzenia. Często tracków tych posłuchać możemy np. w radiu. W wielu grach ścieżka dźwiękowa posiada dużo więcej kawałków niż tradycyjna płyta. Postanowiłem, więc wybrać te najlepsze, które jeszcze bardziej uprzyjemniały mi czas grania.

Poniżej przedstawiony „ranking” jest w pełni subiektywny. Kolejność zamieszczonych utworów nie jest związana z ich miejscem w „rankingu”.

W 2005 roku światło ujrzał kolejny Need for Speed. Nazwany został tym razem Most Wanted. Podobnie jak sama gra tak ścieżka dźwiękowa, również przypadła mi do gustu. Utworem, który na stałe utkwił mi w głowie był track Fired Up. Jego autorem jest Hush. Kawałek utrzymany w typowo „raperskim” stylu. Posiada jednak swój unikalny klimat. Dzięki czemu jest naprawdę wyjątkowy.

28 wrzesień 2007 przyniósł nam nową jakość jazdy na desce w wirtualnym świecie. Stała się ona trudniejsza niż miała to miejsce w Tony Hawk, jednak dzięki temu bardziej realistyczna. Oprócz niezłego modelu jazdy posiadał, także ładną oprawę graficzną i co najważniejsze tutaj nieziemski wręcz soundtrack. Warto wymieć choćby legendarny już rockowy kawałek zespołu Nirvana o nazwie Lounge act. Nadaje on niezwykłej energii grze, która przekłada się na przyjemność z niej płynącą.

Wcześniej już wspomniany Tony Hawk a szczególnie jego siódma część, również pochwalić może się wspaniałym „brzmieniem”. Osoba, która dobrała do niej utwory wykonała kawał dobrej roboty. Ostatecznie grając mamy możliwości posłuchania ich, aż 64! Moim zdaniem najlepszym z nich jest piosenka grupy Green Day. Nosząca tytuł Holiday. Była nagrywana prawdopodobnie w luźnej atmosferze co mocno udzieliło się samej muzyce. Z pewnością pozwala się zrelaksować po ciężkim i nerwowym dniu w szkole bądź pracy.

Wszyscy chyba znamy sagę gier o walecznym księciu Persji. Jeśli nie to koniecznie trzeba się z nią zaznajomić. Pierwsza jej części powstała jeszcze na konsole królujące przed Playstation. Po kilku latach odnowiono grę. Zrealizowano ją w grafice trójwymiarowej. Nagrano specjalnie dla niej nową ścieżkę dźwiękową, która pozwala nam dosłownie poczuć jakbyśmy to sami my walczyli ze złymi kreaturami. Moim zdaniem najciekawszym utworem jeśli tak można go nazwać jest Confrontation In The Mechanical Tower. Wyjątkowo trafnie dopasowana do klimatu panującego w PoP’ie.

Ostatnim soundtrackiem, na który planuję zwrócić waszą uwagę jest muzyka towarzysząca nam w najpopularniejszym MMoRPG’u wszechczasów. Oczywiście jest nim World Of Warcraft. Oprawa dźwiękowa dla niego nagrywana był przez ciesząca się sławą orkiestrę. Już od pierwszych minut gry, poczuć można nieziemską aurę, która unosi się zaraz nad naszymi głośnikami a jej źródłem jest niesamowity dźwięk wychodzący wprost z nich.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ehusaria.pun.pl www.elektropiro.pun.pl www.sampowicze.pun.pl www.administratywistki.pun.pl www.fcpd.pun.pl